thedwaynerock has logged 303 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry