Brewster has logged 12 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
Read the review Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cheat

The Cheat

1915
×
Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry