Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • Baby Fever

  • Vengeance

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

  • Fatherhood

    ★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★½

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Scoob!

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★