Sort by

TheDionysiac has logged 46 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Vesper

Vesper

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zeder

Zeder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zeder

Zeder

1983
×
Read other review Edit this entry  
19
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Symptoms

Symptoms

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Premature Burial

The Premature Burial

1962
×
★★★½
Edit this entry  
08
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Demon

The Demon

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Innocents with Dirty Hands

Innocents with Dirty Hands

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Illustrated Man

The Illustrated Man

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry