Sort by

Ido has logged 465 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uterus

Uterus

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell's Women

Hell's Women

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crumbling Lights

Crumbling Lights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: The Origin of O-Ren

Kill Bill: The Origin of O-Ren

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
That's Not Cheating

That's Not Cheating

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Girls

Girls

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Double Holiday

Double Holiday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nothing

Nothing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nothing

Nothing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Summer Romance

A Summer Romance

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry