• Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Al Harasek

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death Angel

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Crumbling Lights

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Hell's Women

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Uterus

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Notebooks

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Saving Shuli

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Great friend

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Sentinelle

    ★★

  • Red Dot

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★½

  • Soul of the City

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • The Retreat

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Umbrella

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Your Honor

    ★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Valley of Tears

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Human House

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Lennon's Last Weekend

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Opera

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • The Tax Collector