Sort by

thedayofthedot has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teddy

Teddy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man Under Table

Man Under Table

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
There's No Such Thing as Vampires

There's No Such Thing as Vampires

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Deep Ones

The Deep Ones

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two

Two

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Violet

Violet

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ankle Biters

Ankle Biters

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hall

Hall

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Runt

Runt

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
An Intrusion

An Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Super Hot

Super Hot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Great White

Great White

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
½
Read the review Edit this entry