thedarkhours has logged 109 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Mama

Mama

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pin

Pin

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
P2

P2

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil's Chair

The Devil's Chair

2007
×
★½
Edit this entry  
17
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Me Make You a Martyr

Let Me Make You a Martyr

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Surveillance

Surveillance

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Arrowhead

Arrowhead

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★★
Edit this entry