Sort by

Fritz Lewis has logged 35 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Edit this entry  
29
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Perfect Ending

A Perfect Ending

2012
×
★½
Edit this entry  
25
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Edit this entry  
15
Major Fraud

Major Fraud

2003
×
Edit this entry  
14
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Panarzo and the Good Ol' Days

Panarzo and the Good Ol' Days

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Strike

Strike

1925
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★½
Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry