Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maria Montessori

Maria Montessori

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waking Up in Silence

Waking Up in Silence

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Real Job

A Real Job

2023
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
19
Madame de Sévigné

Madame de Sévigné

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
18
The Beast

The Beast

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
11
Small, Slow But Steady

Small, Slow But Steady

2022
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
10
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toni

Toni

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Want to Smash the Greenhouse

I Want to Smash the Greenhouse

2022
×
★★★œ
Edit this entry  
08
The Surrender

The Surrender

×
★★œ
Edit this entry  
06
Revelation of John

Revelation of John

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Rosalie

Rosalie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Àma Gloria

Àma Gloria

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promise of a Wild Love

Promise of a Wild Love

2022
×
★★œ
Edit this entry  
04
Dear Odesa

Dear Odesa

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dog’s Leash

The Dog’s Leash

2022
×
★★★œ
Edit this entry  
04
Jongen van hout

Jongen van hout

2022
×
★★★œ
Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reality

Reality

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
21
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yannick

Yannick

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
30
Just Remembering

Just Remembering

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Tide

Green Tide

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Second tour

Second tour

2023
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
10
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
03
A Brighter Tomorrow

A Brighter Tomorrow

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
28
Love Life

Love Life

2022
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
23
Jeanne and the Perfect Guy

Jeanne and the Perfect Guy

1998
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
21
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wahou !

Wahou !

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
01
Maria Schneider, 1983

Maria Schneider, 1983

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Like the Ones I Used to Know

Like the Ones I Used to Know

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Granny's Sexual Life

Granny's Sexual Life

2021
×
★★★œ
Edit this entry  
01
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
A Film That Might Be About the Future

A Film That Might Be About the Future

2021
×
★★★œ
Edit this entry  
01
Bye Bye

Bye Bye

2021
×
★★★œ
Edit this entry  
31
Just the Two of Us

Just the Two of Us

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sublime

Sublime

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry