Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★★½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

  • Napoleon

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★★

  • Priscilla

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

  • The Beast

    ★★★★★

  • Maestro

  • All of Us Strangers

  • Poor Things

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

  • Ferrari

    ★★★★★

  • The Human Surge 3

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • XANATHAN

  • La Chimera

  • The Taste of Things

  • Fallen Leaves

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

  • Shin Kamen Rider

  • You Were My First Boyfriend

  • John Wick: Chapter 4

  • Afire

    ★★★★★

  • Our Body

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★★★

  • Birth/Rebirth

  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Glass Onion

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • No Bears

  • Blonde

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Eternal Daughter

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Master Gardener

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

  • TÁR

  • White Noise

  • Barbarian

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★★

  • Pier Paolo Pasolini - Agnès Varda - New York - 1967

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★★

  • Stars at Noon

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Aftersun

  • Enys Men

  • Three Thousand Years of Longing

  • EO

  • Armageddon Time