Sort by

selin has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Edit this entry  
16
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hangman

Hangman

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
½
Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
03
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Deadcon

Deadcon

2019
×
½
Edit this entry  
21
Ever After

Ever After

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Before the Rain

Before the Rain

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sky High

Sky High

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
#Captured

#Captured

2017
×
½
Edit this entry  
06
Found Footage

Found Footage

2011
×
★★
Edit this entry  
06
#FollowMe

#FollowMe

2019
×
½
Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
05
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Cash Only

Cash Only

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Van

The Van

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry