Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Donkey, My Lover & I

My Donkey, My Lover & I

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry