Boris has logged 11 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry