• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Here Today

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Bliss

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Fatal Affair

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Good Boy

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Rich in Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Spy

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½