Sort by

single white femalien has logged 63 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★
Edit this entry  
30
Now That You Are Gone

Now That You Are Gone

1977
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mass

Black Mass

1928
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fourth Dimension

The Fourth Dimension

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kite

The Kite

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
For the Plasma

For the Plasma

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red-Headed Woman

Red-Headed Woman

1932
×
★★
Edit this entry  
22
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Germany Pale Mother

Germany Pale Mother

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eve and the Fire Horse

Eve and the Fire Horse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Holiday

Christmas Holiday

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Story of Temple Drake

The Story of Temple Drake

1933
×
★★★
Edit this entry  
17
The Rich Man's Wife

The Rich Man's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Keanu

Keanu

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
Edit this entry  
16
Black Girl

Black Girl

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Green

Green

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Operator

Operator

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Has Anybody Seen My Gal?

Has Anybody Seen My Gal?

1952
×
★★★
Edit this entry  
07
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Edit this entry