• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Follow Me

    ½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Moffie

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★½

  • Polar

  • Escape Room

    ★★

  • Stars in the Sky: A Hunting Story

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

  • Cities of Last Things

    ★★★½

  • Shadow

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Devilman Crybaby

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Marrowbone

  • Als Ik 's Ochtends Luister

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Lemon

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • A Cure for Wellness

  • The Void

    ★★½

  • Seances

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • The Witch

  • Gone Girl

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Dead Snow 2: Red vs. Dead

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Frank

    ★★★½

  • The Babadook

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • This Is the End

    ½

  • Evil Dead

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Collection

    ★★