Sort by

Ben has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wind in the Willows: The Musical

The Wind in the Willows: The Musical

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beales of Grey Gardens

The Beales of Grey Gardens

2006
×
Edit this entry  
15
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
A Little Night Music

A Little Night Music

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
At the Ready

At the Ready

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry