• George Carlin's American Dream

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Deep Water

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • The Mission

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Descendant

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Christmas Is Canceled

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cortland

  • 9/21/21

  • Squid Game

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper