Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Thirty Years of Adonis

Thirty Years of Adonis

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Permanent Residence

Permanent Residence

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Devi: Goddess

Devi: Goddess

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Color Rush

Color Rush

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hijra in Between

Hijra in Between

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
You Make Me Dance

You Make Me Dance

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
No Touching at All

No Touching at All

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
28
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
How to Win at Checkers (Every Time)

How to Win at Checkers (Every Time)

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Woman Called Sada Abe

A Woman Called Sada Abe

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Walker

Walker

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Song Lang

Song Lang

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Love of Siam

Love of Siam

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sleepless Town

Sleepless Town

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
To My Star

To My Star

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Soul

The Soul

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Blue

Blue

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Wound

The Wound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Seobok

Seobok

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Where Your Eyes Linger

Where Your Eyes Linger

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
King and the Clown

King and the Clown

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Service

Service

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Once a Thief

Once a Thief

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
He's a Woman, She's a Man

He's a Woman, She's a Man

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bishonen

Bishonen

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★
Edit this entry