• Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Color Rush

    ★★

  • Seobok

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • You Make Me Dance

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • To My Star

    ★★★

  • The Soul

    ★★

  • O Amor Dentro da Câmera

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Bodies of Desire

    ★★★

  • The Call

    ★★

  • Adolescence

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★½

  • Little Big Women

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mr. Heart

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Peninsula

  • #Alive

    ★★★

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The King: Eternal Monarch

  • Tigertail

    ★★½

  • Veneno

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Days

    ★★★★

  • Sweet Thing

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Map of Latin American Dreams

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • his

    ★★★

  • Romance Doll

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Someday or One Day

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★½

  • Boat Rower Girl

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Better Days

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Gamak Ghar

    ★★★★½

  • HIStory3: Make Our Days Count

    ★★½

  • La Hermandad

    ★★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Memories of a Teenager

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Good Intentions

    ★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★★★