Sort by

Rock has logged 640 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Odyssey: The Ultimate Trip

Odyssey: The Ultimate Trip

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lama Avenger

The Lama Avenger

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raw Talent

Raw Talent

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Viva Vanessa

Viva Vanessa

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
Read the review Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Girls

Bad Girls

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Synapses

Synapses

1981
×
Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The New Barbarians

The New Barbarians

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
McBain

McBain

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Rivals 2

The Secret Rivals 2

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
The Soldier

The Soldier

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Women

Wild Women

1951
×
Read the review Edit this entry  
19
Red Scorpion

Red Scorpion

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Warrior Queen

Warrior Queen

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Transplant

The Amazing Transplant

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fairy in a Cage

Fairy in a Cage

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strike Commando 2

Strike Commando 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star of David: Beauty Hunting

Star of David: Beauty Hunting

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Panther

Lethal Panther

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Dick Black, Black Dick

The Adventures of Dick Black, Black Dick

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
Hard Sensation

Hard Sensation

1980
×
Read the review Edit this entry  
10
Endgame

Endgame

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zoom In: Rape Apartments

Zoom In: Rape Apartments

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fan

The Fan

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry