Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Nydenion

Nydenion

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Billion Dollar Code

The Billion Dollar Code

2021
×
Edit this entry  
20
Of Time and the City

Of Time and the City

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Hella Trees

Hella Trees

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Johannes Brahms - Die Pranke des Löwen

Johannes Brahms - Die Pranke des Löwen

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Aleph

Aleph

2021
×
Edit this entry  
10
Grudge

Grudge

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Khtobtogone

Khtobtogone

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Heat

Heat

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Brexicuted

Brexicuted

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
Edit this entry  
07
The Royal Game

The Royal Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Innocents with Dirty Hands

Innocents with Dirty Hands

1975
×
★★½
Edit this entry  
04
The Cop

The Cop

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Madame Bovary

Madame Bovary

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
Carmen

Carmen

1918
×
Edit this entry  
27
Death in the Garden

Death in the Garden

1956
×
★★
Edit this entry  
26
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
25
Apprentice

Apprentice

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
Lovely Rita

Lovely Rita

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Time

Time

2021
×
Edit this entry  
22
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
The North Water

The North Water

2021
×
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Holger the Dane

Holger the Dane

1910
×
Edit this entry  
18
The Magic Bag

The Magic Bag

1907
×
Edit this entry  
18
Mr. Fabian is Rathunting

Mr. Fabian is Rathunting

1910
×
Edit this entry  
18
The Mysterious Cigar

The Mysterious Cigar

1909
×
Edit this entry  
18
Vertical Roll

Vertical Roll

1972
×
Edit this entry  
18
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Edit this entry