Sort by

Kai has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
Edit this entry  
16
Doctor Who: The Five Doctors

Doctor Who: The Five Doctors

1983
×
Read prior review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
12
Doctor Who: The Last Day

Doctor Who: The Last Day

2013
×
Read prior review Edit this entry  
12
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
10
Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
Edit this entry  
08
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
Edit this entry  
06
Doctor Who: Dark Water / Death in Heaven

Doctor Who: Dark Water / Death in Heaven

2014
×
Edit this entry  
06
Doctor Who: Last Christmas

Doctor Who: Last Christmas

2014
×
Edit this entry  
05
Doctor Who: Deep Breath

Doctor Who: Deep Breath

2014
×
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
Edit this entry  
04
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
Edit this entry  
04
Doctor Who: The Night of the Doctor

Doctor Who: The Night of the Doctor

2013
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
Edit this entry  
02
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
Edit this entry  
02
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
Edit this entry  
28
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
Read prior review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
Edit this entry  
26
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
Edit this entry  
26
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spymate

Spymate

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry