Sort by

The Great Owl has logged 23 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blood Massacre

Blood Massacre

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fiend

Fiend

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terror

Terror

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World

The Lost World

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry