Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Werewolf

The Werewolf

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creature with the Atom Brain

Creature with the Atom Brain

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sworn to Justice

Sworn to Justice

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Santo vs. Doctor Death

Santo vs. Doctor Death

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Testament

Testament

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Girls

Dead Girls

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hanging Heart

Hanging Heart

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonstalker

Moonstalker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dachra

Dachra

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The UFO Incident

The UFO Incident

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Strange

Dr. Strange

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Sun Rising

Red Sun Rising

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moon of the Wolf

Moon of the Wolf

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood Delirium

Blood Delirium

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry