‮صفيف ..‬ has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kit Kat

Kit Kat

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
16
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
November

November

2017
×
Edit this entry  
09
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★
Edit this entry  
03
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry