Sort by

The_Fox has logged 599 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stalingrad

Stalingrad

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reborn

Reborn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful People

Beautiful People

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Desert Fox: The Story of Rommel

The Desert Fox: The Story of Rommel

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rift

The Rift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead in a Week (Or Your Money Back)

Dead in a Week (Or Your Money Back)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry