Sort by
  • Savage Salvation

    ½

  • Prey for the Devil

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Blackout

    ½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★

  • The Munsters

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★

  • Ein Taxi zur Bescherung

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Reef: Stalked

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Murder at Yellowstone City

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vesper

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Memory

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Freundschaft auf den zweiten Blick

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Frühling - Das erste Mal

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Frühling - Alte Liebe Neue Liebe

    ★½

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Blacklight

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★½

  • Moonfall

    ★★½

  • What Matters Most

    ★½

  • Piggy

    ★★½

  • Frühling - An einem Tag im April

    ★½

  • Frühling - Auf den Hund gekommen

    ★½

  • WarHunt

    ★★

  • Ein Sommer in der Bretagne

    ★½

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Green Planet

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • American Underdog

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Alice im Weihnachtsland

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Attack on Finland

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★