Sort by
  • Napoleon

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★

  • 65

    ★★½

  • Afire

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Fair Play

    ★★

  • Cassandro

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★½

  • Marlowe

    ★★

  • Walk Up

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★½

  • Empire of Light

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

  • Fire Island

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Godland

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½