• Security

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Il talento del calabrone

    ★★★

  • Mank

  • Cosa sarà

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Lockdown all'italiana

  • You Came Back

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Predators

    ★★★★

  • The Ties

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • Hidden Away

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Best Years

    ★★½

  • I Hate Summer

    ★★★½

  • Figli

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Bethlehem

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • I'm Not a Killer

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Ordinary Happiness

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★½

  • The Invisible Witness

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • MILF

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • There Is No Place Like Home

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Circle

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ignorance Is Bliss

    ★★★½

  • Newness

    ★★★½

  • It’s the Law

    ★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • Sweet Dreams

    ★★★★

  • Pericle il nero

    ★★★★

  • Italian Race

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • The Commune

    ★★★★

  • Un posto sicuro

    ★★★★

  • They Call Me Jeeg

    ★★★★

  • Suburra

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • You Can't Save Yourself Alone

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • A Golden Boy

    ★★★

  • Human Capital

    ★★★★

  • Castello Cavalcanti

    ★★★

  • Those Happy Years

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Cosimo and Nicole

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

  • ACAB : All Cops Are Bastards

    ★★★½

  • Balancing Act

    ★★★★

  • This Must Be the Place

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★