Sort by

The6thPredator has logged 26 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Faceless

Faceless

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Demonia

Demonia

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Link

Blood Link

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sweet House of Horrors

The Sweet House of Horrors

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Scorpion with Two Tails

The Scorpion with Two Tails

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Conquest

Conquest

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One on Top of the Other

One on Top of the Other

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sect

The Sect

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superstition

Superstition

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Read the review Edit this entry