Sort by

The6thPredator has logged 368 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
15
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Nightmare

American Nightmare

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Touch of Death

Touch of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The General

The General

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
Edit this entry  
28
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Time

Star Time

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
Edit this entry  
19
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★½
Edit this entry  
16
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fortress

Fortress

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry