Gabrielle has logged 38 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lindsey Stirling: Brave Enough

Lindsey Stirling: Brave Enough

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
S de Sofia

S de Sofia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Likeness

Likeness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry