Sort by

josh rosenthal @ sundance has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Supervillain: The Making of Tekashi 6ix9ine

Supervillain: The Making of Tekashi 6ix9ine

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry