Sort by

josh rosenthal @ sundance has logged 285 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry