josh rosenthal has logged 32 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yearbook

Yearbook

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry