Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wish

Wish

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
Read prior review Edit this entry  
05
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Marsh King's Daughter

The Marsh King's Daughter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster

Monster

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
06
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
Edit this entry  
06
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry