• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • G.I. Joe: Retaliation

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Bonded by Blood

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Ghosts of Girlfriends Past

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★

  • The Women

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Live Free or Die Hard

    ★★★★

  • Grindhouse

    ★★★★★

  • Just Friends

    ★★★

  • Waiting...

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • National Lampoon's Van Wilder

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Die Hard: With a Vengeance

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Killing Zoe

    ★★★★

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Die Hard 2

    ★★★★

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

    ★★★

  • Birds of Prey

    ½

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★★

  • Friday the 13th: A New Beginning

    ★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★★

  • Bruce Lee: The Legend

    ★★★★

  • Friday the 13th Part III

    ★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Game of Death

    ★★★

  • To the Devil a Daughter

    ★★★★

  • Bruce Lee: The Man and the Legend

    ★★

  • Enter the Dragon

    ★★★★½

  • Demons of the Mind

    ★★

  • Fear in the Night

    ★★★★

  • Straight On Till Morning

    ★★

  • The Way of the Dragon

    ★★★½

  • Fist of Fury

    ★★★★

  • The Big Boss

    ★★★

  • Blood from the Mummy's Tomb

    ★★½

  • The Horror of Frankenstein

    ★★★

  • Scars of Dracula

    ★★★½

  • The Devil Rides Out

    ★★★★

  • The Vengeance of She

    ★★★

  • Quatermass and the Pit

    ★★★

  • The Viking Queen

    ★★

  • Frankenstein Created Woman

    ★★★★

  • Slave Girls

    ★★★

  • One Million Years B.C.

    ★★★

  • The Witches

    ★★★★

  • The Reptile

    ★★★

  • Rasputin: The Mad Monk

    ★★★★

  • The Plague of the Zombies

    ★★★

  • Dracula: Prince of Darkness

    ★★★★

  • The Nanny

    ★★★★

  • She

    ★★★