Sort by

Brent has logged 306 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kin

Kin

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A December Bride

A December Bride

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dog Named Christmas

A Dog Named Christmas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baba Yega: The Movie

Baba Yega: The Movie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint

Saint

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Our House

Our House

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry