Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RV

RV

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Studio 100 Sprookjes Musicals - Doornroosje met K3

Studio 100 Sprookjes Musicals - Doornroosje met K3

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Priest Daens

Priest Daens

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry