Ese 👉 Víctor has logged 54 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Bliss

Bliss

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Cutie and the Boxer

Cutie and the Boxer

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Hot Summers: The Story of The Style Council

Long Hot Summers: The Story of The Style Council

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Making of Bamboozled

The Making of Bamboozled

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
Edit this entry  
22
Mr. Kaplan

Mr. Kaplan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Painted Veil

The Painted Veil

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond The Visible - Hilma af Klint

Beyond The Visible - Hilma af Klint

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ransom!

Ransom!

1956
×
Read the review Edit this entry  
20
Trio

Trio

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Fortunate Man

A Fortunate Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Fish

Little Fish

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
Read the review Edit this entry  
16
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mayor of Hell

The Mayor of Hell

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Story of Children and Film

A Story of Children and Film

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Luke and Brie Are on a First Date

Luke and Brie Are on a First Date

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Relaxed Wife

The Relaxed Wife

1957
×
Read the review Edit this entry  
13
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunkist Stars at Palm Springs

Sunkist Stars at Palm Springs

1936
×
Read the review Edit this entry  
13
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love Sonia

Love Sonia

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Betye Saar: Taking Care of Business

Betye Saar: Taking Care of Business

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kevin Beasley’s Raw Materials

Kevin Beasley’s Raw Materials

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tall Target

The Tall Target

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moments Without Proper Names

Moments Without Proper Names

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Avenue

The Avenue

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Palmer

Palmer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Below Zero

Below Zero

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
East of the River

East of the River

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
He Ran All the Way

He Ran All the Way

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Informer

The Informer

1935
×
Read the review Edit this entry  
02
Leadbelly

Leadbelly

1976
×
Read the review Edit this entry