Sort by

Ese 👉 Víctor has logged 39 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
There Are No Fakes

There Are No Fakes

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The High Note

The High Note

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Subtitles Necessary: Laszlo & Vilmos

No Subtitles Necessary: Laszlo & Vilmos

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brothers Rico

The Brothers Rico

1957
×
Read the review Edit this entry  
26
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Red Joan

Red Joan

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Pitfall

Pitfall

1948
×
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Orson Welles

The Eyes of Orson Welles

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
I Confess

I Confess

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★½
Edit this entry  
14
Naz & Maalik

Naz & Maalik

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whirlpool

Whirlpool

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Castle on the Hudson

Castle on the Hudson

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
And When I Die, I Won't Stay Dead

And When I Die, I Won't Stay Dead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Girl

Black Girl

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Murder of Fred Hampton

The Murder of Fred Hampton

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Well Spent Life

A Well Spent Life

1971
×
Read the review Edit this entry  
05
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Greetings from Africa

Greetings from Africa

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Vanilla Sex

Vanilla Sex

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sidewalk Stories

Sidewalk Stories

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Read the review Edit this entry