• Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Lamb

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Black Bear

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • VFW

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Devolver Digital - Big Fancy Press Conference 2019

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • See You Yesterday

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Furie

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Matt Braunger: Finally Live in Portland

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Hold the Dark

    ★★

  • The Sisters Brothers

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Prospect

    ★★★½

  • The Breaker Upperers

  • Upgrade

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Mute

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Grass

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Searching

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle