Sort by
  • Napoleon

    ★★★★★

  • Night Courier

    ★★★½

  • Naga

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Promised Land

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Sound of Freedom

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Babylon

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The 8th Day of the Week

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Fading Memories

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Randy Writes a Novel

    ★★★

  • Escape Room

    ★½

  • Vice

    ★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Stained Club

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½