Sort by

Trevor has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lower Depths

The Lower Depths

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Idiot

The Idiot

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scandal

Scandal

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joy Division

Joy Division

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry