Sort by

Trevor has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
16
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Images of Liberation

Images of Liberation

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Orchid Gardener

The Orchid Gardener

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lower Depths

The Lower Depths

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Idiot

The Idiot

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry