• Weathering with You

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Detroit

    ★★½

  • Dunkirk

    ★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★½

  • Good Time

    ★★½

  • The Beguiled

  • Cars 3

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonderstruck

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Marjorie Prime

    ★½

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★½