Sort by

Todd G has logged 88 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit

The Spirit

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PCU

PCU

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Warrior

Ghost Warrior

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Antitrust

Antitrust

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cohen and Tate

Cohen and Tate

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Dynamite

Devil's Dynamite

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Making Mr. Right

Making Mr. Right

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sabata

Sabata

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chase

The Chase

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Runaway

Runaway

1984
×
★½
Read the review Edit this entry