Sort by

Todd G has logged 354 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
He Said, She Said

He Said, She Said

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
Vampira

Vampira

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buck and the Preacher

Buck and the Preacher

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flash Gordon

Flash Gordon

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Voyage to the Planet of Prehistoric Women

Voyage to the Planet of Prehistoric Women

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In & Out

In & Out

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Santo vs. the Infernal Men

Santo vs. the Infernal Men

1961
×
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ice Castles

Ice Castles

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of the American Rabbit

The Adventures of the American Rabbit

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Santo vs. The Riders of Terror

Santo vs. The Riders of Terror

1970
×
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Demon y las invasoras

Blue Demon y las invasoras

1969
×
Read the review Edit this entry  
09
Santo vs. the Vice Mafia

Santo vs. the Vice Mafia

1971
×
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
James Dean

James Dean

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Giant

Giant

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Giant

Giant

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry